Vítejte na stránkách PRESSCONT NEWS - Czech Internet Agency!

     Logo


     Vyberte si...
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· AvantGo
· Doporučte nás...
· Fórum
· Ke stažení
· Kontakt
· Mapa portálu
· Návštěvní kniha
· Odkazy
· Poslat článek
· Přísně veřejné!
· Recenze
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Soukromé zprávy
· Témata
· Top 10
· Vyhledat

     O dnešku...
Čas: 12:23
Den: Čtvrtek
Datum: 17. ledna
Rok: 2019

Svátky

Dnes: Drahoslav
Zítra: Vladislav
Pozítří: Doubravka


     Počet přístupů
Zaznamenali jsme
2548611
unikátních přístupů od Únor 2008

     Boční lišta
Přidat sidebar

     Hledat


Pokročilé vyhledávání

     Z obsahu témat

Média
[ Média ]

·Agentura Lesensky.cz uspěla v nových tendrech
·Agentura Lesensky.cz zvítězila u Aqualandu Moravia
·Trendem módní fotografie je zachytit pohyb
·E.ON Energie kompletně v rukou PR agentury Lesensky.cz
·Agentura Lesensky.cz získala nové klienty v oblasti IT
·Agentura Lesensky.cz v létě získala nové klienty
·Agentura Lesensky.cz mezi 250 nejúspěšnějšími brněnskými firmami
·Agentura Lesensky.cz získala v květnu čtyři nové klienty
·Tuzemské firmy ztrácejí zájem o tištěnou inzerci

     Informace

Hosting Blueboard.czValid HTML 4.01!

Valid CSS!


     Top 10 z fóra

 Karel starší z Žerotína
 Vztah MO a velení AČR k bývalým příslušníkům a zaměstnancům
 Zkušenosti s exekutory
 SZ - Strana zelených
 ODS - Občanská demokratická strana
 Generální štáb AČR v článcích
 Diskuse na zpravodajských serverech
 Modernizace policejních služeben
 O exekutorech v médiích
 TV NOVA

Fóra PRESSCONT NEWS - Czech Internet Agency


     Top 10 Links
· 1: Lidové noviny
· 2: Britské listy
· 3: Tiscali.Zprávy
· 4: České noviny
· 5: HN
· 6: Novinky.cz
· 7: iHNed.cz
· 8: Haló noviny
· 9: Deník.cz
· 10: Blesk.cz

     Zahraniční trendy v bydlení Obchod


Napsal(a): lesensky - 01.10. 2016 - 11:15:12
Téma: Obchod
Němci preferují pohodlí před stylem, Francouzi nedají dopustit na provensálský design, Britové ctí tradiční bydlení ve stylu venkova. Zatímco Češi v bydlení začínají zohledňovat kromě ceny také kvalitu a design, Španělé vdechují domovům sofistikované mládí a Mexičané milují vintage. Trendů v bydlení k nám ze zahraničí proudí celá řada. Inspirujte se od těch nejzajímavějších.

Německou útulnost definuje nábytek se zaoblenými hranami
Útulnost s praktičností jsou klíčovým slovem v moderních německých domácnostech. Potvrdil to i letošní veletrh nábytku Imm, který se konal v Kolíně nad Rýnem. Útulnost vnáší do interiéru především nábytek, pro který jsou typické zaoblené hrany. Důležité jsou doplňky a dekorace, jako jsou deky a polštáře, především v pastelových barvách. Němci mají rádi také nadčasovou černou, populární jsou ale i podstatně výraznější barvy jako oranžová, žlutá či světle modrá. Z materiálů převažuje dřevo, vlna, kámen a další struktury inspirované přírodou. Celkový obraz komfortu pak dotváří specifické uspořádání nábytku a veškerého zařízení, které prostoru propůjčuje domácký ráz a ve kterém se obyvatelé cítí pohodlně.
Češi v bydlení nově zohledňují kvalitu a design
Z aktuálních studií vyplývá, že nejnovějším trendem v bydlení je změna preferencí i chování české populace při výběru vhodného nábytku a doplňků. Zatímco dříve byla stěžejním parametrem cena zboží, dnes lidé zohledňují také kvalitu a design. "Pro téměř dvě třetiny lidí je hlavním kritériem při výběru nábytku jeho kvalita. Naproti tomu podle ceny se rozhoduje 43 procent dotázaných. Preference se navíc liší v závislosti na věkových kategoriích, protože zatímco 70 procent zákazníků ve věku 15 až 24 let nakupuje nábytek podle designu, lidé ve věku 35 až 44 let si v 77 procentech případů potrpí spíše na kvalitu," popsala výsledky průzkumu Petra Triščíková z e-shopu MT nábytek.
Důraz na design a kvalitu Češi nekladou pouze u nábytku, ale také při výběru ostatních prvků, jako jsou například dveře, okna nebo garážová vrata. Renomovaní výrobci proto dnes nabízejí tisíce odstínů pro lakování. Široká je také nabídka fólií, které dveřím či garáži poskytnou přirozený vzhled dřeva. Právě na jejich designu lze vidět, jak se zvýšily nároky na vzhled dříve zdánlivě podružných detailů. 
"Například garážová vrata byla ještě donedávna vnímána jako ryze funkční prvek domu, který měl zajistit bezpečnost a určitý uživatelský komfort. Nyní je ale mnohem více lidí bere jako součást celkového pohledového dojmu, proto musí dosahovat patřičných estetických vlastností," doplňuje Lubomír Valenta ze společnosti Lomax, která se zaměřuje na výrobu garážových vrat, předokenních rolet a žaluzií.
Tradiční Anglie přináší květinové tapety i kované doplňky
Touha po pohodlí vládne také v domácnostech napříč anglicky mluvícími zeměmi. Z Anglie k nám kromě pohodlí proniká i ctění tradičních podob bydlení. Nezřídka se tak za Lamanšským kanálem setkáme s fasádami obloženými kamenem nebo cihlami, jejichž barvy se v jednotlivých lokalitách liší. Anglickému interiérovému stylu dominuje kuchyň, kde mají hlavní slovo přírodní materiály, zejména dub, javor nebo třešeň, v kombinaci s masivem, řadou skříněk, dvířek a pracovních desek. Nezbytné jsou doplňky z kovaného železa, na stěnách nechybí tapety s květinovými vzory. Ostatní dekor, jako jsou záclony, závěsy, koberečky, polštářky či přehozy, zdůrazňuje historické ornamenty nebo krajinomalby. Součástí anglických interiérů jsou také čajové stolky, krby s římsou, zrcadla a bohatší lustry. I zde je centrem domácnosti pohodlná pohovka.
Francouzská Provence se inspiruje rokokem, Rusko Belle Époque, Japonsko přírodou
K venkovu se uchyluje i francouzský styl, kde převažuje rustikální provensálský design. Ten spojuje tradici s romantikou a odkazuje k dobám Ludvíka XVI. Pro ni je typický masivní nábytek s rokokovými přírodními vzory. Interiér je světlý, jsou zde patrné barvy jako starorůžová, okrová či hořčicová. Ani na stěnách nechybí tapety s přírodním dekorem. Ve francouzském stylu opět nechybí lustry a lehké závěsy, typické jsou rovněž stojací lampy, velká křesla, nábytek s patinou, kombinace různých typů nábytku, proutěné doplňky či svazky starých knih.
Neméně zajímavé styly přicházejí i z dalších koutů světa. Například designéři ve Španělsku podle serveru elledecor.com rádi kombinují tradiční dekor s mladistvými prvky, jako je keramika nebo nové druhy textilií. Znakem moderní mexické domácnosti se zase stal odkaz k historii, jehož důsledkem je začlenění vintage elementů do novodobého designu. Podobně historicky sentimentální trend přichází také z Ruska, kde je v mnoha současných domácnostech k vidění styl Belle Époque. Ten odkazuje k evropské éře rozkvětu fotografie, zdobné secese, impresionismu a dekadence, kdy společnost zahaloval technický pokrok a blahobyt. Sílícím trendem v Japonsku se naopak stává láska k přírodě. Proto je součástí mnoha urbanistických rezidencí zelené vybavení, konkrétně živé rostliny, sukulenty nebo umělé květiny. V Itálii je zase populární kontrastní využití materiálů, které evokuje industrializaci. Dřevo, kůže a kámen se zde propojuje s kovem a hedvábím.

 
     Související odkazy
· Více o tématu Obchod
· Další články od autora Editor


Nejčtenější článek na téma Obchod:
Společnost HyperMedia koupila 20% podíl v portálu TopRecepty.cz


     Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 1

Dobré

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


     Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


"Zahraniční trendy v bydlení" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

UPOZORNĚNÍ! - Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv jeho další šíření je bez písemného souhlasu redakce zakázáno!
© PRESSCONT NEWS 2019. © Copyright PRESSCONT® - Czech Internet Agency. 2001-2019. All rights reserved!

You can syndicate our news using the following files: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.03 sekund
Theme Re-edited by BLASSENweb