Vítejte na stránkách PRESSCONT NEWS - Czech Internet Agency!

Logo

Vyberte si...
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· AvantGo
· Doporučte nás...
· Fórum
· Ke stažení
· Kontakt
· Mapa portálu
· Návštěvní kniha
· Odkazy
· Poslat článek
· Přísně veřejné!
· Recenze
· Reklama
· Seznam uživatelů
· Soukromé zprávy
· Témata
· Top 10
· Váš účet
· Vyhledat

Reklama

eRmail.cz - s námi jste CooLwww.erlink.cz

O dnešku...
Čas: 02:37
Den: Sobota
Datum: 25. listopadu
Rok: 2017

Svátky

Dnes: Kateřina
Zítra: Artur
Pozítří: Xenie

Počet přístupů
Zaznamenali jsme
2019725
unikátních přístupů od Únor 2008

Boční lišta
Přidat sidebar

Hledat

Pokročilé vyhledávání

Z obsahu témat

Justice
[ Justice ]

Informace

Hosting Blueboard.cz

Valid HTML 4.01!

Valid CSS!

Top 10 z fóra

Karel starší z Žerotína
 Vztah MO a velení AČR k bývalým příslušníkům a zaměstnancům
 Zkušenosti s exekutory
 SZ - Strana zelených
 ODS - Občanská demokratická strana
 Generální štáb AČR v článcích
 Diskuse na zpravodajských serverech
 Modernizace policejních služeben
 O exekutorech v médiích
 TV NOVA

Fóra PRESSCONT NEWS - Czech Internet Agency

Top 10 Links
· 1: Lidové noviny
· 2: Britské listy
· 3: Tiscali.Zprávy
· 4: České noviny
· 5: HN
· 6: Novinky.cz
· 7: iHNed.cz
· 8: Haló noviny
· 9: Deník.cz
· 10: Blesk.cz

Fórum

Fórum informačního a publicistického serveru

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vztah MO a velení AČR k bývalým příslušníkům a zaměstnancům

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Ministerstvo obrany ČR
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si, že MO ČR a velení AČR má zájem o své bývalé příslušníky a civilní zaměstnance?
Ano.
50%
 50%  [ 1 ]
Ne.
50%
 50%  [ 1 ]
Nevím.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 2

Autor Zpráva
Magistr
Šéfmoderátor

Registrace: 2.2. 2008

PříspěvekZaslal: 17.04. 2009 11:58    Předmět: Vztah MO a velení AČR k bývalým příslušníkům a zaměstnancům Citovat

V tomto vláknu bychom chtěli dát prostor všem, kteří mají nějaké osobní - pozitivní či negativní - zkušenosti. Uvítáme Vaše názory a postřehy, které se k dané problematice váží.

Za všechny příspěvky předem děkujeme.

Redakce PRESSCONT NEWS
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Editor
Administrátor
Administrátor

Registrace: 1.1. 1970

PříspěvekZaslal: 17.04. 2009 12:06    Předmět: Otevřený dopis mluvčímu MO ČR Citovat

Dobrý den, pane Čírtek!

Jsem bývalý voják z povolání a již téměř deset let jsem – na vlastní žádost – v civilu. Nelituji toho, že jsem se rozhodl z vlastní vůle odejít. To, co se dělo a děje v dnešní armádě je dalece vzdáleno mým představám, se kterými jsem před více než pětatřiceti lety do armády vstupoval.
Jsem rád, že už nemusím být spojován s AČR, přestože jsem v ní odsloužil – po roce 1993 – šest let!!! To, co se v době mého odchodu – polovina roku 1999 – odehrávalo v armádě bylo něco příšerného, co nemělo za celou dobu mojí činné služby obdoby.
Za celých deset let od mého odchodu do zálohy si AČR na mne nevzpomněla, nic mně nenabídla…Jsem pro ni „vzduch“. No nic, jsem rád, že svoje nejlepší roky služby jsem prožil před rokem 1990 a po „slavné“ AČR už do konce života nic nechci!
Umím se totiž o sebe postarat a nikdy jsem po nikom nic nechtěl. Jenom si myslím, že armáda, která si neváží svých bývalých příslušníků, je ubohou armádou, která – dřív nebo později – na to doplatí.
Přeji Vám i paní ministryni v demisi, aby se nikdy se mnou nemusela potkat, jelikož na její působení v čele rezortu obrany – i jejich předchůdců – nemám zrovna dobré vzpomínky.
Armáda České republiky už – bohužel – nikdy nebude armádou, s kterou bych se mohl do konce života identifikovat. Arogance a nezájem jejich představitelů o bývalé vojáky z povolání je pouze obrazem dnešní doby a stavu celé naší společnosti.
Přeji současnému i budoucímu vedení a velení MO ČR a AČR, aby se nikdy nemusel opírat o bývalé vojáky z povolání v záloze a spoléhal se pouze na současné „profesionály“.
Doufám, že se ve zdraví dožiji dne, kdy budu definitivně vyřazen z evidence vojáků v záloze a přeřazen do „kolonky“ - voják ve výslužbě. Tím se – alespoň pro mne – definitivně uzavře moje „vojenská kariéra“ vojáka z povolání, na kterou jsem byl vždy hrdý!
Ovšem ne na všechno jsem měl v posledních letech aktivní služby žaludek, proto jsem raději odešel, než bych se musel začít stydět sám před sebou!
Je smutné, že dnešní AČR je organizací „sama pro sebe“, a to ještě více, než tomu bylo před rokem 1989! Naštěstí mám stále spoustu dobrých přátel a kamarádů, kteří – stejně jako já – pochopili, že nám bude lépe bez uniformy! Scházíme se, komunikujeme spolu, stále si máme co říci! Na rozdíl od dnešních „profesionálů“, kteří mají svůj „job“ na kontrakt a o vojenské službě a cti mají jen mlhavé představy.
Byl jsem hrdý na to, že jsem byl vojákem z povolání! To jsem i nadále, ale za těch deset let v civilu - a nezájmu o nás ze strany MO ČR – jsem si trochu poopravil svůj názor na tuto společnost a její představitele.
Dokud si MO ČR a velení AČR neuvědomí, že i vojáci z povolání – kteří odešli do zálohy – jsou nedílnou součástí AČR a měli by se k nim i s patřičnou úctou chovat, tak v této zemi nikdy žádná demokracie nebude!!!

P.S. Ani nechtějte vědět, jak se například k bývalým vojáků z povolání chovají třeba ve Vojenské nemocnici Olomouc! A to dokonce vlastním svoji Vojenskou zdravotní knížku pro vojáky z povolání!
Je to prostě hnus!

S přáním hezkého dne

V Olomouci 16. dubna 2009

Mgr. P.Š., major letectva v.z.

(plné jméno pisatele - který si zde nepřál být jmenován - redakce zná)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra -> Ministerstvo obrany ČR Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejít na: